سرکه 3 لیتری کاشان برترین نوع سرکه در ایران

سرکه سیب در هر قاشق غذاخوری فقط سه کالری دارد و می تواند به کاهش وزن افراد کمک کند. مشخص نیست که آیا مکانیسم فرضی مسئول این خاصیت می تواند ماهیت شیمیایی، متابولیکی یا عصبی داشته باشد. محققان پیشنهاد می کنند که سرکه سیب ممکن است ژن های خاصی را فعال کند که در تجزیه چربی ها نقش دارند.

تنها مطالعه ای که سعی در بررسی اثرات لاغری سرکه 3 لیتری سیب داشت در ژاپن انجام شد. محققان 175 فرد چاق و سالم را بررسی کردند که به دو گروه تقسیم شدند که رژیم غذایی مشابهی داشتند: یکی سرکه سیب و دیگری آب به مدت 12 هفته هر روز. در پایان این مطالعه، کسانی که از سرکه استفاده کردند نسبت به کسانی که فقط آب مصرف می کردند، کمی بیشتر وزن کم کردند. به طور متوسط، گروه سرکه سیب در آزمایش 3 ماهه 450 تا 900 گرم از دست دادند. با این حال، وزن پس از وقفه به سرعت بازیابی شد.

با این حال، اضافه کردن یا کم کردن غذاها یا مواد تشکیل دهنده به ندرت تأثیر قابل توجهی بر وزن دارد. این کل رژیم غذایی یا سبک زندگی است که باعث کاهش وزن طولانی مدت می شود.

سرکه سیب یک درمان رایج برای بیماری های پوستی مانند پوست خشک و اگزما است. البته پوست کمی اسیدی است. استفاده موضعی از سرکه سیب ممکن است به تعادل مجدد pH طبیعی پوست کمک کند و سد محافظ پوست را بهبود بخشد. از سوی دیگر، صابون ها و پاک کننده های قلیایی می توانند اگزما را تحریک کنند و علائم را بدتر کنند.

سرکه سیب با توجه به خواص ضد باکتریایی خود، در تئوری می تواند به پیشگیری از عفونت های پوستی مرتبط با اگزما و سایر بیماری ها کمک کند. سرکه سیب رقیق شده در پاک کننده یا تونر صورت می تواند به عنوان یک آنتی باکتریال عمل کرده و لکه ها و تغییر رنگ پوست را کاهش دهد. قبل از استفاده از سرکه روی پوست (هرگز سرکه خالص نمالید) با متخصص پوست خود مشورت کنید، به خصوص در صورت داشتن پوست آسیب دیده و بیش از حد حساس. استفاده موضعی رقیق نشده ممکن است باعث سوختگی پوست شود.